Steve Jobs nie żyje

Apple podało do wiadomości, że że jej były CEO Steve Jobs zmarł w wieku 56lat. Nie podano powodu choć publicznie wiadomo, ze Jobs posiadał bardzo rzadką odmianę raka trzustki. Jobs od dawna walczył z chorobą w 2009 przeszedł transplantację wątroby, a od zeszłego roku był na bezterminowym zwolnieniu. Stworzona specjalną stronę oraz krótkim oświadczenie w którym czytamy „geniusz, pasja i energia dały początek niezliczonym pomysłom, które wzbogacają nasze życie i czynią je lepszym”

W branży technologicznej Jobs pracował 35 lat i jest uważany za jednego z najbardziej legendarnych biznesmanów w historii Ameryki. Mac, iPod, iPhone, iPad – te urządzenia podbiły świat i bez wątpienia kojarzą się z jego nazwiskiem.

Jobs kupił też studio Pixar, które jest obecnie jedną z najpopularniejszych na świecie firm produkujących komputerowo generowane filmy animowane.

Rodzina Jobsa wyjawiła, że odszedł w spokoju i w gronie bliskich:

„Steve zmarł spokojnie, w otoczeniu rodziny. W życiu publicznym był znany jako wizjoner, w życiu prywatnym cenił swoją rodzinę. Jesteśmy wdzięczni wielu ludziom, którzy składali życzenia i łączyli się w modlitwie w ciągu ostatniego roku choroby Steve’a.”

Kondolencje Steve’owi można składać na adres mailowy: [email protected] lub w komentarzach pod wpisem

Zostaw komentarz